Italian Cuisine Krakow

Wyjątkowa włoska kuchnia
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. Krakow Restaurant italian Cuisine Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, tortellini, ravioli oraz szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *