Akupunktura – czyli kłucie na zdrowie

Wszyscy są zgodni, akupunktura działa świetnie na nasze samopoczucie, zdrowie i kondycję. W chinach ta metoda istnieje od wielu lat i jest uważana za najlepszą. Polega ona na nakłuwaniu specjalnymi igłami, jest ich ponad tysiąc i każdy odpowiada za inny organ. Przede wszystkim jest to naturalna metoda leczenia.
Odporność – na nasze zdrowie ma duży wpływ swobodny przepływ energii z jednego organu do drugiego. Energia krąży kanałami nazywanymi meridianami. Zdarza się tak że w wyniku stresu, któreś  z nich zostanie zablokowane. Wtedy zaczynają się różne dolegliwości. Nakłuwanie pozwala naszemu organizmowi odzyskać utraconą równowagę. Dzięki temu powróci nam dobre samopoczucie. Nakłuwanie wzmacnia także mechanizmy obronne organizmu i stymuluje go do walki z chorobą.
Opis zabiegu
Prze rozpoczęciem zabiegu należy zrobić wywiad: bada się język, tętno i oddech. To pozwala określić chore miejsca. W zależności od dolegliwości stosuje się grubość igieł, niektóre są cienkie dlatego dla wielu osób zabieg jest bezbolesny. Na zabieg należy wybrać się po lekkim posiłku, bowiem głód jak i przejedzenie przeszkadzają w terapii.
Na co pomaga?
Idealna do leczenia migren, rwy kulszowej, bólów po półpaścu czy dyskopatii. Terapia sprawdza się także przy nerwicach i bezsenności również pomaga w dolegliwościach kobiecych. Pomocna jest tez w leczeniu uzależnień np. z palenia i nadmiernego spożywania alkoholu.

Komu nie wolno?
Akupunktury nie mogą stosować osoby cierpiące na choroby zakaźne np. gruźlicę lub żółtaczkę. Przeciwskazaniem jest także hemofilia, choroby psychiczne, niektóre choroby skóry oraz nowotwory. Zabroniona także podczas miesiączki, a także ciąży – ale podczas porodu już tak.

© Copyright Problemy zdrowotne 2021