Dezodorant na problemy z potem

Dezodoranty w kulce, dezodoranty w kremie, dezodoranty w sztyfcie czy antyperspiranty – apteki i drogerie kuszą szerokim asortymentem. Jak jednak wybrać ten najlepszy?
Dezodorant czy antyperspirant to w dzisiejszych czasach nieodzowny kosmetyk każdego mężczyzny i każdej kobiety. Trudno wyobrazić sobie życia bez niego. To właśnie za jego sprawą można poczuć się komfortowo. Znika nieprzyjemna woń, a pojawia się nowy, odświerzający zapach.
Jak stosować dezodoranty?
Kosmetyk nakłada się na miejsce wydzielania potu. Po jego nałożeniu należy poczekać, aż dezodorant czy antyperspirant się wchłonie, a dopiero później założyć ubranie. Powód? Dzięki temu ogranicza się pozostawianie brzydkich śladów.
By uzyskać najlepszy efekt, preparaty należy stosować na umytą skórę. Ważne, by nie używać dezodorantów po depilacji, gdyż może on podrażnić skórę.
Kiedy wystarczy zwykły dezodorant?
Dezodorant to kosmetyk, który niweluje zapach potu, redukuje jego niewielką ilość i delikatnie pachnie. Dezodorant jest odpowiedni dla osób, które nie mają dużego problemu z potem.
Jest jednak druga strona medalu. Jaka jest największa wada dezodorantu? Podczas wysychania wyparowuje. W praktyce oznacza to, że stężenie kosmetyku pozostałego na skórze znacznie się zwiększa i może spowodować podrażnienia skóry bądź alergię.
Dla kogo antyperspirant?
Osobom, które mają problem z silnym potem eksperci radzą sięgnąć po antyperspiranty, które hamują nadmierną produkcję potu w miejscu, w którym są nakładane.
Antyperspiranty nie tylko działają silniej, niż dezodoranty. Pozwalają również dłużej cieszyć się uczuciem świeżości. Niestety, również antyperspiranty nie są pozbawione wad. Niektóre z tych specyfików brudzą i pozostawiają nieładny biały ślad na ubraniu.
W przypadku dużego problemu z potem – idź do apteki
Jeśli zwykły dezodorant czy antyperspirant nie wystarczy, można udać się do apteki. Dostępne są tam preparaty o silnym działaniu wyprodukowane z myślą o osobach, dla których zwykłe kosmetyki to za mało. Warto podpytać o nie farmaceutę.
Sposób nakładania aptecznych kosmetyków jest identyczny, co zwykłych antyperspirantów i dezodorantów. Nakłada je się na nadmiernie pocące się powierzchnie. Większość tych kosmetyków jest jednak pozbawiona zapachu, dlatego można dodatkowo użyć ulubionych perfum.
Co ciekawe, najskuteczniejsze preparaty apteczne zapewniają ochronę nawet przez 48 godzin!
Uwaga! Gdy w miejscu nałożenia jakiegokolwiek kosmetyku pojawi się zaczerwienienie lub skóra zacznie piec czy swędzić, kosmetyk lepiej zamienić na inny!

© Copyright Problemy zdrowotne 2022