Rady na astmę

Kilka prostych, domowych sposobów może skutecznie pomóc. Wystarczą drobne zmiany a chorzy na astmę mogą normalnie funkcjonować.
Zapachy – osoba chora na astmę, nie powinna używać zbyt mocnych perfum, używania kadzidełek zapachowych, oraz korzystanie z odświeżaczy powietrza, jest to bowiem sama chemia, która wywołuje duszności.
Roztocza – konieczne jest regularne sprzątanie, aby nie dopuścić do ich rozmnażania. Najlepiej zainwestować w odkurzać który zawiera filtr wodny. Również bardzo ważne jest aby prać pościel w temperaturze 60 stopni.
Sen – astmatyk nie powinien spać w pomieszczeniu gdzie znajduje się duża ilość książek. Gromadzą ona kurz, który niesamowicie trudno jest usunąć. W twojej sypialnie nie powinno być też kwiatów, na nich także osadza się podstępny kurz.
Gotowanie – intensywne zapachy w kuchni są przyczyną podrażnień dróg oddechowych i wywołują atak astmy. Gdy gotujesz pamiętaj o otwieraniu okien lub używaj okapu aby przyspieszyć filtrację powietrza.
Dieta – osoby chore na astmę, powinny jeść ryby morskie, co najmniej dwa razy w tygodniu. Rybi tłuszcz powoduje zahamowanie stany zapalne w organizmie.

Pływanie – jest idealnym sportem dla astmatyków, wilgotne powietrze łagodzi drogi oddechowe i redukuje ryzyko ataków. A tak przy okazji ćwiczymy oddychanie, co także zmniejsza objawy astmy. Astmatyk powinien wystrzegać się sportów ekstremalnych.

© Copyright Problemy zdrowotne 2021